RBD-Forum-Cosminutza Manea Cosmina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Pedro Damian ia apararea RBD

In jos

Pedro Damian ia apararea RBD Empty Pedro Damian ia apararea RBD

Mesaj  Admin Mier Iul 02, 2008 11:09 am

Pedro Damian ia apararea RBD
2007-11-19Producatorul Pedro Damian considera ca membrii RBD nu au avut nicio vina in recentul conflict cu moderatorii show-ului radio "El show de Enrique y Joe ".

`Am mers acolo linistiti pentru ca era o intalnire pe care o aranjase casa de discuri; noi credeam ca e un program normal si pana la urma ne-am dat seama ca de fapt expluateaza scandalurile si lucrurile mai putin bune`, a declarat producatorul Rbd .


In cadrul emisiunii "El show de Enrique y Joe ", moderatorii si-au concentrat atentia asupra lui Christian Chavez, caruia i-au pus intrebari despre preferintele sale sexuale, despre presupusa agresiune fizica asupra iubitului sau BJ. Murphy si si despre problema sa cu drogurile.


`Recomand fanilor sa urmareasca inregistrarea emisiunii pe internet, ca sa se convinga ca baietii au fost tratati intr-o maniera foarte ofensiva; nu se poate spune ca este un spirit de gluma sa bombardezi artistii cu vorbe murdare si o atitudine nepotrivita`, a adugat Pedro Damian.


Fondatorul grupului RBD a mai spus: `Adevarul in opinia mea e ca ei s-au comporatat bine cat au putut suporta. Christian a iesit suparat, ranit, mahnit, tradat, pentru ca a fost de buna credinta si a acceptat intalnirea, iar aici a fost atacat`.

Enrique Santos si Joe Ferrero, moderatorii emisiunii radio, au declarat ca sunt dispusi sa-i ceara scuze public lui Christian Chavez, dar numai cu conditia ca membrul RBD sa faca acelasi lucru.

`Daca se hotaraste sa vina la emisiune si sa-si ceara scuze, eu nu am nici o problema in a-mi cere scuze la randul meu, a-l imbratisa si a continua intalnirea`, a spus Enrique.
`Eu nu voi mai merge niciodata la o asemenea emisiune, Dumenezeu sa-i binecuvanteze`, a replicat Christian Chavez.

In ciuda incidentului, Pedro Damian a spus ca membrii RBD sunt sanatosi, au o stare de spirit pozitiva si sunt mai uniti ca niciodata: `Ii vad crescand, foarte pozitivi, cu o gandire limpede, sanatosi si puternici. Simt ca se inteleg foarte bine si e un motiv de mandrie sa stiu ca se iubesc si se protejeaza`.


Planurile RBD merg in continuare asa cum au fost stabilite: maine (20 noiembrie) va iesi pe piata albumul "Empezar desde cero", iar in 2008, Anahi , Christopher, Christian, Mayte, Dulce Maria si Alfonso vor realiza un turneu prin Statele Unite, dar si prin tari din Europa si America de Sud.

Admin
Admin

Mesaje : 338
Data de înscriere : 26/06/2008

https://rbd-rumania4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum