RBD-Forum-Cosminutza Manea Cosmina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN

In jos

ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN Empty ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN

Mesaj  Admin Mier Iul 02, 2008 11:55 am

ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN

Are un zambet strengaresc cu care a sucit mintile milioanelor de adolescente din intreaga lume, desi are doar doua roluri principale in palmare

- S-a nascut in Mexic, pe 28 august 1983, in zodia Fecioarei.
- De mic copil, Alfonso a aratat un interes deosebit pentru actorie si a luat singur decizia de a se inscrie la CEA (Centro de Educacion Artistica de Televisa).
La aceeasi scoala au studiat Jose Maria de Tavira (Masca lui Zorro” si Gael Garcia Bernal (La mala educacion).
- Inca din perioada studiilor de actorie, au aparut diverse oportunitati, incepand cu roluri in piese de teatru cum sunt Las brujas de Salem (2001), Como matar a un ruisenor (2001) si Antigona (2001).
- In 2002, regizorul Fernando Sarinana i-a propus sa joace in filmul sau, Amar te duele, care i-a asigurat o publicitate neasteptata debutantului Alfonso.
In 2003, a primit un rol in Clase 406 si apoi in Rebelde, ambele productii aflandu-se sub bagheta aceluiasi producator, Pedro Damian.
- 2004 reprezinta anul in care Alfonso a cunoscut gustul succesului odata cu rolul lui Miguel din Rebelde, dar si multumita concertelor alaturi de formatia RBD. De la o zi la alta, industria Rebelde capata mai multa amploare si faima lor facea inconjurul lumii cu o viteza uimitoare.
- La filmarile telenovelei Rebelde, Alfonso a cunoscut-o pe Dulce Maria (Roberta), iar povestea lor de dragoste a fost, timp de doi ani, pe prima pagina a ziarelor si revistelor care se ocupau de fenomenul Rebelde.
- In prezent, cei doi sunt despartiti, dar au ramas amici, desi Dulce se afiseaza deja cu altcineva.
- Tot in 2004, formatia Rebelde a filmat primul videoclip in Desierto de los Leones.

- A fost ales barbatul cel mai sexi din Mexic in 2004. "Le multumesc mult fanilor mei. Daca n-ar fi fost ei, nu as fi ajuns unde sunt acum."
- I se mai spune si Poncho.
- Daca n-ar fi fost actor, i-ar fi placut sa fie pilot de avion.
- Arma lui de seductie este "sa fiu eu insumi".
- Locul ideal pentru o intalnire: "un restaurant pe plaja, mult vin, lumanari, ceva mancare si sa se ajungem devreme in pat pentru ca noaptea sa fie cat mai lunga."
- O fantezie romantica: "sa fiu alaturi de persoana pe care o iubesc cu adevarat, locul nu conteaza, dar neaparat departe de cei din jur".
- Cat de cuceritor se considera pe o scara de la 1 la 10: "in jur de sase, pentru ca nu prea ma pricep."
- O floare pe care ii place sa o ofere: "Crinii, pentru ca se gasesc intr-o mare varietate de culori si imi place forma lor."
- O femeie pe care o considera sexy: "Milla Jovovich, pentru ca imi plac trasaturile ei si proportiile corpului."
- Boxeri sau chiloti obisnuiti: "Prefer chilotii clasici pentru ca totul ramane la locul lui."
- In timpul liber, ii place sa practice ski-ul acvatic si capoeira (arte martiale afro-braziliene cu multe elemente acrobatice), sa joace fotbal si sa se uite la filme.
- Are o colectie impresionanta de cd-uri si dvd-uri.
- Motto-ul sau in viata este sa ramana cu picioarele pe pamant.

Admin
Admin

Mesaje : 338
Data de înscriere : 26/06/2008

https://rbd-rumania4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum