RBD-Forum-Cosminutza Manea Cosmina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Dulce Maria a lansat cartea Dulce Amargo

In jos

Dulce Maria a lansat cartea Dulce Amargo Empty Dulce Maria a lansat cartea Dulce Amargo

Mesaj  Admin Mier Iul 02, 2008 10:54 am

Dulce Maria a lansat cartea Dulce Amargo

Dulce Maria a lansat ieri cartea Dulce Amargo, care contine poezii, reflectii personale si versuri ale unor melodii ce ilustreaza viata ei, incepand cu varsta de 11 ani.

Cu ocazia prezentarii oficiale a lucrarii, membra RBD a declarat: `Azi e o zi foarte importanta pentru mine deoarece reprezinta implinirea unui vis. In acest material am inclus o bucatica din inima, viata si sentimentele mele, care sunt sincere, fara nici un filtru`.

Dulce Maria a mai spus ca pe parcursul vietii a experimentat o multime de situatii, unele triste, altele vesele, care includ povesti de iubire, deziluzii si momente de singuratate. De cand era mica, a inceput sa le scrie intr-un jurnal, folosind asta ca o metoda de terapie, ca o modalitate de a se descarca.

Prin intermediul cartii Dulce Amargo, membra grupului Rbd doreste sa arate fanilor ca si vedetele sunt tot oameni: `cei care ne vad jucandu-ne rolul cred ca noua nu ni se intampla nimic rau, cred ca totul ne merge bine, iar eu vreau sa le arat ca si noi ne confruntam cu aceleasi probleme ca si oamenii obisnuiti, ca si noi avem momente in care ne spunem: `nu mai rezist`... e important sa le arat ca obstacolele pot fi depasite`.

`Uneori sunt foarte distrata si toata lumea crede ca imi zboara mintea prin alta parte si asa si e. La fel cum se intampla cu multa alta lume, imi este greu sa-mi exprim sentimentele; scrisul e pentru mine o modalitate de a comunica problemele pe care le traim noi tinerii si lucrurile care li se intampla prietenilor mei, sau fanilor`, a mai spus Dulce Maria .

Componenta grupului RBD a mai spus ca peste o saptamana Dulce Amargo va putea fi cumparata la pretul de 69 pesos in diferite tari din America Latina, dar si in Statele Unite. Ea a spus, de asemenea, ca lucrarea urmeaza a fi tradusa in mai multe limbi

Admin
Admin

Mesaje : 338
Data de înscriere : 26/06/2008

https://rbd-rumania4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum