RBD-Forum-Cosminutza Manea Cosmina
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN

In jos

ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN Empty ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN

Mesaj  Admin Mier Iul 02, 2008 11:48 am

ARTICOLUL DIN ACASA MAGAZIN

Actrita la doi ani, anorexica la 17 si pe culmile succesului la 20, copilul teribil al Mexicului pare ca a trait - in numai doua decenii - cat altii intr-o viata

- La numai doi ani, Anahi participa la programul de televiziune ”Chiquilladas”, care era o adevarata pista de lansare pentru tinerele talente.

- La 8 ani, juca deja in prima ei telenovela pentru copii, "Angeles sin paraIso". ”Sunt sincera, fericita si muncitoare” isi facea reclama pe atunci micuta Anahi.

- Au urmat numeroase telenovele, printre care ”Muchachitas”, ”Alondra”, ”Strengarita”, ”Elena, viata mea”, ”Femei inselate”, ”Prima dragoste”.

- In telenovela ”Tu y yo” a jucat rolul unei fete de 17 ani, desi ea a avea doar 13 pe atunci.

- Dupa terminarea filmarilor la ”Prima dragoste”, Anahi a fost la un pas de moarte din cauza anorexiei si bulimiei si a recunoscut in public ca isi doreste ajutor medical pentru a trece peste aceste afectiuni jenante.

- In 2004, a primit rolul tinerei MIa Colucci din telenovela ”Rebelde”, care i-a sporit popularitatea in randul tinerilor din intreaga lume.

Anahi a mai jucat in 7 filme si 5 piese de teatru; a scos 2 albume solo si alte 2 cu formatia RBD, a carei membra este si in prezent.

- Dintre cele mai cunoscute filme in care a jucat amintim ”Nacidos para morir”, cu Humberto Zurita si ”Habia una vez una estrella”, cu David Reynoso si Pedro FernAndez.

- Visul ei este sa devina un celebru designer vestimentar si sa-si deschida un magazin la Milano.

- Pentru anul acesta, isi propune sa se schimbe si sa reflecte mai mult asupra comportamentului sau: ”Uneori sunt foarte posesiva”.

- Nascuta sub zodia Taurului, Anahi se descrie ca fiind stabila in sentimente si o familista convinsa.

- Barbatul ideal trebuie sa o cucereasca cu un buchet de trandafiri rosii si albi.

- Si-a pus silicoane, dar si le-a scos la scurt timp, pentru ca au fost respinse de catre corpul ei.

- A castigat o multime de premii, dintre care amintim Ariel (1991) pentru rolul din ”HabIa una vez una estrella”, Palma de Oro pentru cariera sa din copilarie, dar si multe altele pentru rolul din ”Rebelde”.

- "Multi dintre fostii mei iubiti mi-au fost infideli, dar viata se va ocupa de ei. Viata e ca un bumerang. Pentru mine, fidelitatea este cel mai important aspect al vietii de cuplu. Sunt foarte atenta la modul in care se poarta iubitul meu cu mama lui, pentru ca asa ma va trata si pe mine.”

- "Nu pot spune ca am avut iubiti urati deoarece este evident ca nu ne-am potrivi daca ar fi asa.”

- "M-a durut mult cand s-a spus despre mine ca sunt Anahi, fiica groaznica, Anahi, sora groaznica, Anahi, prietena groaznica, pentru ca am si eu sentimente si, orice as fi facut, meritam sprijin din partea celor dragi.”

- ”Am acceptat sa se spuna despre mine ca am o problema cu autocontrolul, dar de droguri si alcool nu m-am atins niciodata, si ceea ce s-a insinuat are drept unic scop defaimarea mea”.

- ”Am acceptat sa se spuna despre mine ca am o problema cu autocontrolul, dar de droguri si alcool nu m-am atins niciodata, si ceea ce s-a insinuat are drept unic scop defaimarea mea”.

- "Sunt o luptatoate. Imi place sa ma cert, sa lupt pana nu mai pot si sa lupt pana obtin ceea ce vreau. Acest lucru ma face atat de diferita fata de cei din jur”.

- "Publicul merita respect si, daca te gandesti ca sunt atat de slaba, o sa-ti dai seama ca nu are cum sa nu se observe daca as mai avea, inca, silicoane. Va asigur ca n-o sa-mi mai pun niciodata silicoane, pentru ca nu as mai risca inca o data sa le respinga corpul.”

- "Nu s-a schimbat nimic. Sunt aceeasi Anahi. Esenta mea este aceeasi, cu sau fara implanturi. Cel mai important este sa ai un suflet frumos. - Exista atatea alte trucuri bune, cum este wonder-bra, de exemplu”.

- "Intr-o perioada, corpul meu refuza mancarea. Astfel, inima mea s-a oprit pentru ca nivelul de potasiu si calciu era mult prea coborat. Multumesc lui Dumnezeu, un doctor fantastic mi-a salvat viata”.

- "Mi-am invatat lectia. Cel mai important este ce avem inauntru, nu fizicul. Am dezamagit publicul si pe mine insami. Promit sa ma fac bine pentru a aparea iar in fata voastra”.

- "Sunt groaznica atunci cand incep sa rad si nu ma mai pot opri. Toata lumea trebuie sa ia pauza din cauza mea, si ma simt foarte prost”.

- "Filmarile de la ”Rebelde” au fost distractive. Desi ieseau mereu certuri si paruieli intre fete, la sfarsitul zilei ne impacam de fiecare data.”

- "Anii de liceu mi s-au parut foarte plictisitori pentru ca nu am avut profesori de gen masculin. Nici in clasa mea nu existau baieti.”

- "Nu prea m-am omorat cu invatatul. Aveam lucruri mai importante de facut in perioada liceului”.

- "Intotdeauna am fost rebela. Am fugit de acasa, noaptea, de trei ori, ca sa ma duc cu fetele la discoteca.”

- "Daca nu-mi place cineva, ii spun imediat in fata. Nu mi-e frica de nimeni.”

Admin
Admin

Mesaje : 338
Data de înscriere : 26/06/2008

https://rbd-rumania4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum